Як привчити себе до щоденника?



«Як привчити себе до щоденника?» не звичайне питання, яке ми можемо поставити собі. Від наявності щоденники і вміння правильно його використовувати залежить дуже багато чого: аж до реалізації найзаповітніших і зухвалих мрій!

Отже, з чого почати? Як привчити себе до щоденника?

Почнемо з того що щоденник повинен Вам подобавтися візуально! І друге, він повинен бути зручним у використанні саме для Вас! Що це означає? Якщо Вам подобається записувати плани детально і пишете Ви багато, то варто брати варіант щоденника стандартного розміру. Якщо Вам краще робити короткі записи, то варто зупинити свій вибір на щоденниках кишенькового розміру або інших зменшених розмірів (наприклад, щоденник Smart TM Brunnen).

Отже, вибір зроблений, щоденник придбаний? Що ж далі? А далі варто ЩОДЕННО в кінці робочого дня або на початку нового приділити 5 хвилин для внесення планів на день в тижневик. Це навчить Вас контролювати свій час, виявити зони його втрати, і завдяки цьому знаходити час на те, на що, як Вам думалося, часу не вистачає.

Згідно з дослідженнями психологів, люди, які ведуть щоденник, знаходять велику впевненість в своїх силах і досягають великих успіхів, ніж ті, хто цього не робить. Такий ефект досягається за рахунок того, що забирається фактор невизначеності, який може викликати легке, але регулярне відчуття тривоги. Особливо, коли завдань більше 3-х, і немає плану по їх реалізації. Другий момент, який відзначають психологи, це те, що дуже важливо викреслювати зроблений пункт або відзначати його будь-якою міткою. При чому, рекомендовано вносити в список справ навіть дрібні активності, такі як ранкова зарядка, душ, кава. Чим більше справ викреслено, тим сильніше розвивається задоволення собою і своїм днем. Згодом приходить усвідомлення, що багато виявляється під силу, якщо розробити план і йти до нього нехай невеликими, але впевненими кроками!

Звичка записувати плани формує чітке розуміння суті питання. Прописані завдання позбавляються невизначеності, знаходять реальні розміри. Фіксація їх на папері допомагає сфокусуватися на цілі і не випустити з уваги важливі моменти, тому що наша пам'ять нестійка, особливо, що стосується короткострокової пам'яті. Якщо ідея / завдання / позначка «згадалася», але не записана протягом 3 хвилин, Ви ризикуєте втратити її назавжди. Тому вкрай важливо завжди мати щоденник під рукою! Це запорука Вашого успіху!

Навички ведення щоденника допомагають правильно розподіляти внутрішні ресурси і вчать ефективній роботі на кожен день. Аналізуючи зроблене, Ви можете помітити, що в одні дні реалізовано більше завдань, в інші - менше. Це залежить від багатьох індивідуальних особливостей, але щоденник зможе Вам підказати, які завдання у Вас виходить ефективніше виконувати в першій половині дня, а які в другій, що важливо, Адже у кожного з нас індивідуальний цикл ефективності.

Підсумуємо: на шляху до успіху, насамперед, ми знаходимо СВІЙ формат щоденника! Записуємо завдання, ставимо мітки поруч з виконаним, вивчаємо свої сильні сторони, і досягаємо задуманого! А потім вибираємо новий щоденник і реалізуємо рік за роком мрію за мрією! А Ви вже вибрали свою мрію? А свій щоденник? ;-)